Klocki dla dziewczynek - zabawki edukacyjne

Dziewczynki lubią bawić się nie tylko lalkami w wózku i pluszakami. Potrzebują rozwijać swoją wyobraźnię i umiejętności w szerszym zakresie. Zabawki dla przedszkolaków powinny być nakierowane na rozwijanie takich zmysłów, które pomogą im w późniejszych latach szkolnych w nauce i własnej kreatywności. Kupujemy zatem dodatkowo malowanki, rebusy, puzzle. Są też jeszcze, bardzo ważne w stymulowaniu rozwoju dziecka, zabawki przestrzenne, które służą do budowania przeróżnych konstrukcji, przy których można się równie świetnie bawić.

Klocki dla dziewczynek stymulujące prawidłowy rozwój umysłowy i umiejętności plastyczne

Umiejętności plastyczne pomagają w rozwijaniu półkuli mózgowej odpowiedzialnej za rozwój twórczego myślenia i kreatywności. Dzieci nabywają je poprzez ćwiczenie palców i dłoni. Służą ku temu między innymi klocki dla dziewczynek, z których można wybudować zagrodę farmera, stację kolejową, zamek, daczę i wiele innych konstrukcji. Zabawki należy wybierać mają na względzie wiek dziecka. Chodzi tu o stopień trudności oraz ilości elementów, a także ich wielkości.

Inne powinny być zabawki dla 6-letniej dziewczynki, a  inne dla młodszego dziecka. Jeżeli Twoja pociecha będzie miała dostęp do klocków dla dziewczynek zgodnych z jej wiekiem, własnoręczne budowanie będzie bardzo przyjemne. Dziecko nabędzie wiary w siebie i nauczy się cierpliwości oraz dążenia do celu. Konstruowanie wymaga myślenia, a  dzięki temu rozwija się także druga półkula mózgowa, odpowiedzialna za umiejętności techniczne i matematyczne.

Klocki z dużymi elementami jak np. Merry Farm z serii Mubi to odpowiednia zabawka dla 4-letniej dziewczynki, Cierpliwe dopasowywanie każdego elementu, by w końcowej fazie wybudować to, co zostało uwiecznione na obrazku pudełka po klockach, napawać będzie dziewczynkę wielką dumą. Zwłaszcza że po zbudowaniu całej farmy może bawić się dołączonymi figurkami zwierząt i osób pracujących na farmie. Jeżeli mamy możliwość dokupywania kolejnych dodatkowych zestawów do farmy, zabawa może być ciekawa przez długi czas, a nawet przerodzić się w zabawkę edukacyjną dla 5-latki.

Nauka dążenia do celu poprzez zabawę klockami konstrukcyjnymi

Zabawka edukacyjna dla 5-latki może składać się z większej ilości klocków. Z czasem jeden rodzaj klocków może się znudzić. Nie miej tego za złe swojej pociesze. Zdolności manualne i umysłowe trzeba cały czas stymulować, dlatego, jeżeli Twoja córka przestaje być już zainteresowana farmą, zabawką dla 4-letniej dziewczynki, czas na nowe pudełko z klockami. Tym razem może to być np. Mubi Bajkowy Pałac.

Gdy widzisz, że Twoja córka w mig układa nowe konstrukcje z około 100 elementów, warto podjąć decyzję o zakupie dużo bardziej skomplikowanych kompletów, o większej ilości klocków. Takie wyzwanie to klocki Blocki z serii Lalilandia zawierające zabawki dla 6-letnich dziewczynek Liczba zawartych elementów w pudełku to nawet 300 sztuk. Zanim pociecha upora się z wybudowaniem willi na plaży z Lalilandii, posiedzi przy tym sporo czasu. Dziewczynka może korzystać z dołączonej instrukcji, podpowiadającej które elementy należą do jakiej części budowli.

W razie potrzeby pomóż dziecku, gdy woła Cię do wspólnego składania konstrukcji. Klocki dla dziewczynek tym bardziej stają się atrakcyjne, gdy do zabawy dołączą rodzice! W ten sposób dziecko będzie wiedziało, że zawsze może liczyć na Twoje wsparcie w razie problemów. Nauczy się też pracować w grupie. Warto zapraszać kolegów i koleżanki dziecka do wspólnej zabawy.