Okulary wizytówką naszej twarzy

Dla każdego z nas bardzo ważne jest spostrzeganie innych, przyglądamy się, jak są ubrani, uczesani czy też jakie dodatki dana osoba sobie dobrała. Pierwsze spojrzenie pada wprost na twarz, jest to nasza wizytówka, dzięki której zostajemy oceniani przez innych. Warto zadbać o wygląd skóry, sposób wykonania makijażu, w tym doboru odpowiednich kolorów cieni, pudru itp., a także ważne jest to, jakie okulary zakładamy na nos – bez względu na to, czy to są korekcyjne, czy przeciwsłoneczne. Warto zadbać, by okulary były idealnie dopasowane do naszej twarzy, by stały się jej piękną ozdobą i pełniły funkcję dowartościowywania, dodają powagi i postrzegania nas jako ludzi mądrych i z klasą.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jesteśmy różni od siebie, kontrastujemy ze sobą kształtem ciała i twarzy, dlatego też bardzo ważne jest dobieranie okularów indywidualnie. Osoba o szerokiej twarzy powinna wybrać okulary szersze, natomiast przy podłużnej buzi wybieramy wysokie oprawki. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, by dobrane okulary nie powodowały złudzenia, że nasza twarz jest jeszcze szersza, dłuższa czy nawet nos jest jeszcze większy niż w rzeczywistości. Do optyka warto zabrać ze sobą kogoś znajomego, by ta osoba pomogła przy wyborze oprawek. Takie doradzanie jest pewnym sukcesem, idealnie dobranych okularów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kolor to druga rzecz, o której warto pamiętać. Wybierając oprawki, musimy spojrzeć na kolor swoich włosów, brwi czy brody, gdyż źle dobrana kolorystyka okularów, będzie się z nimi gryzła i źle kontrastowała. Do ciemnych włosów najlepiej pasują kolory srebro i czarny, natomiast do włosów jasnych najlepiej wybrać odcienie brązu i złota. Jednak kwestię doboru koloru zostawiam do przeanalizowania, gdyż jest to preferencja osobista.

Być jak gwiazda, dlaczego by nie

Rozejrzyj się dookoła, telewizja, internet są wypełnione po brzegi aktorami, piosenkarzami, dziennikarzami, ogólnie rzecz biorąc, gwiazdami. Duża część z nich nosi okulary, to one są ich częścią wizerunku, dzięki nim bardziej zapamiętujemy twarze, kojarzymy okulary z twarzą i odwrotnie, nieprawdaż? Weźmy przykład:

  • Kuba Wojewódzki
  • Agata Młynarska
  • Jurek Owsiak
  • Woody Allen
  • Wojciech Cejrowski

Kolejnym przykładem jest Lady Gaga, to ona w 2014 roku stała się inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji, a są to okulary Versace sygnowane nazwiskiem Lady Gagi. Nowy trend został przyjęty przez ludzi młodych, pewnych siebie i wyrafinowanych. Rozpoczęły nowoczesną modę w popkulturze i pozwalają poczuć się w wyższej sferze. Okulary Versace to nie tylko korekcyjne, lecz także przeciwsłoneczne (z których ofertą można zapoznać się np. tutaj), dlatego też każdy ma szansę poczuć się jak gwiazda.

 

Autor zdjęcia: pixabay.com